Çiftçiler İYİ Parti Tarım Ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkanlığı’nın misafiri oldu..

Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası’dan tarımsal kredi kullanan ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle borçlarını ödeyemeyen çiftçiler, Başkent Ankara’da kendilerine muhatap buldu.
İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanlığı Tarım Ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci’nin konuğu olan çiftçiler, tek tek söz alarak sorunlarını anlattı. Uzun zamandır yaşadıkları problemlere çözüm bulmak için Ankara’ya geldiklerini, sorunlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye anlatamadıklarını söyleyen çiftçiler; Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası’na olan borçlarını ödeyemediklerini, buna müteakip, traktörleri, tarlaları hatta hayvanlarının haczedildiğini anlattı.Tarım Ve Orman Bakanlığı binasına Tarım Ve Orman Bakanı ile görüşme umuduyla gittiklerini, güvenlik barikatını aşamadıklarını, En azından bir çayın bile kendilerine çok görüldüğüne değinen çiftçiler; ”Muhalefet sorunlarımıza nasıl çözüm olacakmış, politikaları nelerdir ? Bilelim, görelim..” diyerek İYİ Parti Tarım Ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci’yi ziyaret ettiklerini ifade ettiler.
Ergin Kahveci’yi soru yağmuruna tutan çiftçiler, tek istediklerinin üretmek olduğunu bu sebeple de köylerini terk etmek istemediklerini söylediler.
Çiftçilerin sorularını tek tek not alan Kahveci; ”Önümüzdeki günlerde, iktidara geldiklerinde uygulayacakları tarım politikaların lansmanını kamuoyuna açıklayacaklarını belirterek çiftçilerin içine düştüğü durumun tamamen politikasızlık olduğunu söyledi. Kahveci, çiftçi borçlarının nasıl büyüdüğünü ve bunu nasıl çözeceklerini anlatarak, ”Çiftçimizden istediğimiz tek şey sadece üretimde kalmalarıdır.”dedi. Tarımsal desteklerinde tamamen kaldırılacağını söyleyen İYİ Parti Tarım Ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci, Üretimden pazara kadar olan süreçteki tüm maliyetlerin dikkate alınarak hesaplanacağını ve çiftçinin tohumu tarlaya düşmeden, ineğin sütünün memesinden akmadan destekleneceğini ve kazananın hem üretici hem tüketici olacağını söyledi.
İYİ Parti olarak tek amaçlarının Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, ”Çiftçi Milletin Efendisidir.” sözünün anlamının karşılığını verebilmektir diyen Kahveci, Ziyarette bulunan tüm çiftçilere teşekkür etti.