TreeT Buba’dan Viva Olea’ya yatırım

BUBA Ventures’ın tarım şirketi TreeT, zeytinyağı markası Viva Olea ile yeni bir iş birliği gerçekleştirdi.

Buba Ventures’in tarım ve teknolojileri kolu TreeT ile yeni bir yatırıma imza atarak zeytinyağı markası Viva Olea ile iş birliği gerçekleştirdi.

Tarım alanında inovatif projeler üzerine çalıştıklarını ifade eden TreeT Genel Müdürü Mustafa Tamer; “Türkiye gibi tarım ülkesi diye bilinen bir ülkede bile henüz keşfedilememiş çok fazla alan var. Binlerce dönüm arazisi, verimli toprakları, elverişli iklimiyle ülkemiz tarımın merkezi olabilecek potansiyele sahip. Biz de TreeT olarak tarıma yatırım yapmak isteyenleri bir araya getirmek ve yepyeni bir model geliştirerek bu alana ilgi duyanların önünü açmak istedik. Bu doğrultuda Viva Olea ile bir araya geldik. Amacımız bu iş birliği iletüketicileri bilinçlendirmek ve Türk zeytinyağını dünyaya tanıtmak” dedi.

Viva Olea ile birlikte zeytin ve zeytinyağı sektörüne farklı bir boyut kazandıracaklarını söyleyen Tamer; “Geçtiğimiz yıllarda badem yetiştiriciliğinde elde ettiğimiz başarının bir benzerini zeytincilikte de yakalayacağımızı düşünüyoruz” diye devam etti.

“Ürün yelpazemizin genişleyeceğini düşünüyoruz”
Viva Olea’nın temellerini atan Firuze ve Mustafa Çekiç çifti ise işbirliğine ilişkin düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Çocukluğumuzun geçtiği Edremit Körfezi’ne de faydalı olmak için Viva Olea markasını oluşturduk. Amacımız insanların sağlığına hizmet etmek ve markamızı daha geniş kitlelere ulaştırmak. Bu noktada TreeT ile yollarımız kesişti. Viva Olea’nın ürün yelpazesi genişleme yolundayken iş birliğimiz oldukça heyecan verici. Viva Olea’nın zeytin ve zeytinyağı tecrübesi ile TreeT’in bünyesindeki zeytin, badem, elma, hatta baldan yapılan sağlıklı atıştırmalıkları ile ürün yelpazemizin daha da genişleyeceğini düşünüyoruz.”